Infrasauny

Infrasauna se liší od standardních saun, které vytáhnout pot z těla. Vzdálená infračervená energie proniká do těla v hloubce 7 cm a vytlačí pot z těla. Jak je tělo ohříváno zevnitř ven, zároveň se z těla začnou odplavovat toxiny. Teplota infračervené sauny se pohybuje od 32-49 °C, na rozdíl od tradiční sauny, jejíž teplota se pohybuje od 82-104 °C. Avšak navzdory nižší provozní teplotě se budete více potit v infrasauně, jelikož infračervená teplota proniká do těla mnohem pomaleji. Tuk v těle se začne rozpouštět při teplotě 37,8 °C, a krevním řečištěm se dostává z těla, přičemž dojde k úbytku váhy. A i při nižších teplotách dochází v infrasauně k rapidnímu vylučování toxinů z těla a tím k celkové detoxikaci.

Blahodárné účinky infrasaun od firmy Hanscraft

Jakákoliv místnost se za použití infrasauny s karbonovým filmem změní v osobní oázu. Zvyšte svoji vnitřní tělesnou teplotu za pomocí příjemného tepla sálajícího z infračerveného karbonového filmu a vydejte se tak na cestu za lepším zdravím.

Více o blahodárnýcfh účincích infrasaun si můžete přečist zde.

Parametry karbonových infračervených zářičů od firmy Hanscraft

 • napětí 230V/50Hz
 • výkon 0,01w/cm2 -0,5w/cm2
 • povrchová teplota 85°C
 • specifikace - velká plocha
 • síla panelu 5 mm
 • stupeň odolnosti proti ohni 94V0
 • křivka sestupní teploty - stabilní, hladká
 • infračervená střídavá frekvence 98%
 • údržba - snadná, bezúdržbová

 

Konkrétní výhody infračervených zářičů od firmy Hanscraft

 • Rychle nahřívá. Po zapnutí se nahřeje na požadovanou teplotu po 5 minutách.
 • Povrch se nahřeje a povrchová teplota bude stejnoměrná.
 • Galvanoteplotní střídavá frekvence, může dosáhnout až 98%.
 • Efektivně uchovává energii, bez znečišťování životního prostředí. V porovnání s jakýmkoliv ohřevným materiálem, tento panel uchová 30-50% energie za stejných technických podmínek.
 • Bezpečná, dlouhá životnost. Intenzita ochrany dosahuje požadované normy 3750V a odolnost vůči tlaku je 10000V, garantovaná životnost je 100000 provozních hodin. Neodpadá, netrhá se, je voděodolná, odolná proti vlhkosti, odolná proti kyselinám, alkaloidům a soli.
 • Funkce péče o zdraví. Po připojení ke zdroji el. energie může zařízení začít produkovat docela silné infračervené záření o délce 8µm-10µm, střídavá frekvence je 68%, hodnota infračervené energie je 756,9K/m². Při dlouhodobějším užívání může mít trvale pozitivní vliv na vaše zdraví.

Akurátně nastavené infrazáření poskytuje bezpečné, efektivní, sálavé teplo, podobné slunečnímu. Sálavé teplo je více efektivní, protože vás prohřeje, ne tak vzduch. Vaše tělo přímo absorbuje maximálně 93% tepla produkovaného infraohřívačem.

Infrasauna Hanscraft je z energetického hlediska velmi úsporná, přibližně stejné množství energie, které spotřebuje fén nebo toustovač. Na rozdíl od klasických saun, které potřebují 30-60 minut na nahřátí, infrasauna potřebuje pouze 5-10 minut.

Infrasauny operují za mnohem nižších teplot (41-51°C) než klasické sauny. Jejich sálavé teplo pronikne hlouběji, zhruba 3,7 cm pod pokožku, přičemž efekt pocení je 2-3x vyšší než u běžných saun.

Infrasauna Valencia

Infrasauny Valencia

Rohová Infrasauna VALENCIA od firmy HANSCRAFT pro tři osoby je velmi prostorná překrásná infrasauna s předním proskleným čelem. S karbonovými zářiči o výkonu 2400W celkem je na českém a slovenském trhu řazena mezi nejvýkonnější model za velmi přijatelné peníze.

Chcete si pořídit luxusní, výkonnou a prostornou rohovou infrasaunu za skvělé peníze? Infrasauna Valencia je přesně pro vás! Prostor uvnitř jistě oceníte, zapomeňte na pocit z celodřevěných infrasaun, kde lidé občas trpí úzkostí. Prosklené přední čelo zajišťuje dokonalý rozhled, světlost a Vaší relaxaci a dokonalému zbavení se stresu nestojí nic v cestě.

 

více >
 

Infrasauny Constance

Infrasauna Constance

Infrasauna CONSTANCE od firmy HANSCRAFT pro dvě osoby je vyrobena ze dřeva kanadského jedlovce. Má tedy přírodní vzhled a velmi elegantní design. Čelní sklo infrasauny je děleno na jednu pevnou – menší část, a na dveřní část, přičemž poskytují dostatek prostoru a opticky infrasaunu zvětšují. Použité dřevo na infrasaunu patří k nejkvalitnějším a nejvhodnějším k saunování. Materiálu dřeva infrasauny CONSTANCE se také říká Hemlock – kanadská jedle, a ten se vyznačuje velmi nízkou kazovostí, sukovostí nebo obsahem smůly, což zaručuje zaručený odpočinek bez jakéhokoli nepříjemného zápachu. Hlavními komponentami infrasauny CONSTANCE pro dva lidi jsou samozřejmě karbonové zářiče o napětí 230V o příkonu 1820W.

 

více >
   

Infrasauny Italia

Infrasauna Italia

Infrasauna ITALIA od firmy HANSCRAFT pro jednu osobu (maximálně 1 osoba + 1 dítě) je vyrobena z kvalitního vyzrálého dřeva kanadské jedle. Pro jednu osobu je velmi prostorná. Má velmi příjemný vzhled, charakteristickou vůni a jednoduchý design, který dokresluje i velká prosklená část na čelní části infrasauny. Na infrasauně ITALIA je použito dřevo s životností přes 300 let - dostatek času pro Vaši jistotu prvotřídní kvality zpracování. Druhým názvem pro toto infrasaunové dřevo, zejména v Kanadě, je Hemlock – vyniká minimálním množstvím suků a minimální kazovostí bez výskytu smůly, tedy nepocítíte žádný intenzivní zápach, pouze příjemnou dřevnatou vůni.

Hlavní součástí infrasauny ITALIA jsou výkonné karbonové infračervené zářiče s napětím 230V a s příkonem 1340W. Infrasaunu můžete tedy snadno zapojit do elektrické sítě, která je v každé standardní domácnosti. Nic více pro instalaci nepotřebujete. Spotřeba energie během jednoho saunovacího cyklu je pod 2kWh. Je to samozřejmě závislé i na okolních faktorech, mezi které patří četnost otevírání dveří infrasauny nebo teplota místnosti, kde je infrasauna umístěna.

 

více >
   

Infrasauny Granada

Infrasauna Granada

Granada je infrasaunou pro skupinové saunování až v šesti lidech. Se svým klasickým a oblíbeným rozložením do dvou pater je velmi prostorná a pohodlně pojme až 6 dospělých osob. Výkonem karbonových infrazářičů je vůbec nejvýkonnějším modelem infrasauny v nabídce HANSCRAFT. Obsahuje 10 karbonových infra zářičů, to z ní dělá skutečně prostornou infrasaunu bez jakýchkoli kompromisů. Jste-li milovníkem pohodlí a komfortu, je tento saunový skvost právě pro Vás.

Součástí infrasauny GRANADA je i LED barevné osvětlení, které napomáhá k uvolnění a hlubší relaxaci.

 

 

více >
   

Infrasauny Panamera

Infrasauna Panamera

Infrasauna PANAMERA od firmy HANSCRAFT patří do kategorie německých infrasaun typu SAUNALUX. Je to nejelitnější model, který v nabídce máme. Instaluje se převážně pro zákazníky, kteří chtějí mít to nejlepší a neodradí je ani vyšší cena.

Infrasauna PANAMERA má dva prosklené rohy z lepeného temperovaného skla, tedy vypadá velmi prostorně a hodí se do moderních interiérů. Dotek a dojem luxusu pocítíte díky povrchové MDF úpravě exteriéru (Medium Density Fibreboards) – s povrchovou úpravou laminací, roboticky upravena s přírodní dýhou. Podkladem infrasauny je kanadský jedlovec. Tato úprava se využívá k výrobě nejdražších značkových kuchyní. Přidáním tohoto exklusivního prvku ve variantě tmavé dýhy jsme se dostali do zcela jiné úrovně infrasaun, než je na trhu běžné.

 

 

 

více >
   

Infrasauny Alicante

Infrasauna Alicante

Hledáte prostornou infrasaunu až pro 4 osoby? Infrasauna ALICANTE od firmy HANSCRAFT nabízí velký prostor a úžasný výkon osmi karbonových infrazářičů o celkovém výkonu 2 700 W. Užijte si skvělé pohodlí!

Rozdíl infrasauny Alicante oproti standardní sauně je zejména v rychlosti ohřevu a hloubky průniku tepla do lidského těla. Infrazáření je označováno za jakéhosi „domácího lékaře“. I díky tomu je soustu infrasaun, HANSCRAFT infrasauny nevyjímaje, používáno k rehabilitacím, po sportovních výkonech i ve zdravotnictví.

Infrasaunu ALICANTE můžete umístit do interiéru, kamkoli se Vám bude hodit. Bez větších problémů ji můžete přemístit z místa na místo. Spotřeba energie je díky karbonovým zářičům sauny velmi nízká, tedy se o zvýšené náklady nemusíte bát.

 

více >
   

Infrasauny Paris

Infrasauna Paris

Infrasauna PARIS od firmy HANSCRAFT je určena pro dvě osoby. Je to náš vrcholný designový kousek, který reprezentuje nejvyšší nároky na osobní infrasauny. Pokročilý design infrasauny dokresluje promyšlená koncepce přední stěny ze skla s kouřovým efektem a šikmou hranou dveří. Dále obsahuje boční prosklený pruh, který opticky rozšiřuje vnitřek infrasauny a působí velmi elegantně. Jestliže hledáte dokonalost, tato infrasauna je přesně pro Vás.

Tak jako nejvyšší kategorie infrasaun je vyrobena z odolného vyzrálého dřeva kanadského jedlovce – kanadské jedle, což je dřevo s funkční životností nad 300let. Charakteristická jemná dřevnatá vůně v infrasauně Vám bude asociovat příjemné chvíle odpočinku. Dřevo infrasauny z kanadské jedle navíc vyniká velmi nízkou smolnatostí, nízkou sukovitostí a nekazovostí. Pro tuto infrasaunu jsme si připravili skutečně nejkvalitnější suroviny, které jsou na trhu k dostání.

více >
   

Infrasauny Monaco

Infrasauna Monaco

Infrasauna MONACO od firmy HANSCRAFT pro jednu osobu je vyrobena z kvalitního vyzrálého dřeva kanadské jedle. Pro jednu osobu je dostatečně prostorná. Má velmi příjemný vzhled, charakteristickou vůni a jednoduchý design, který dokresluje i velká prosklená část na čelní části infrasauny. Na infrasauně MONACO je použito dřevo s životností přes 300 let - dostatek času pro Vaši jistotu prvotřídní kvality zpracování. Druhým názvem pro toto infrasaunové dřevo, zejména v Kanadě, je Hemlock – vyniká minimálním množstvím suků a minimální kazovostí bez výskytu smůly, tedy nepocítíte žádný intenzivní zápach, pouze příjemnou dřevnatou vůni.

Hlavní součástí infrasauny MONACO jsou výkonné keramické infračervené zářiče s napětím 230 V a s příkonem 1400 W. Infrasaunu můžete tedy snadno zapojit do elektrické sítě, která je v každé standardní domácnosti. Spotřeba energie během jednoho saunovacího cyklu je pod 2 kWh. Je to samozřejmě závislé i na okolních faktorech, mezi které patří četnost otevírání dveří infrasauny nebo teplota místnosti, kde je infrasauna umístěna.

 

 

více >
   

Infrasauny Constance Plus

Infrasauna Constance

Infrasauna CONSTANCE PLUS od firmy HANSCRAFT pro dvě osoby je vyrobena ze dřeva kanadského jedlovce. Má tedy přírodní vzhled a velmi elegantní design. Čelní sklo infrasauny je děleno na jednu pevnou – menší část, a na dveřní část, přičemž poskytují dostatek prostoru a opticky infrasaunu zvětšují. Použité dřevo na infrasaunu patří k nejkvalitnějším a nejvhodnějším k saunování. Materiálu dřeva infrasauny CONSTANCE PLUS se také říká Hemlock – kanadská jedle, a ten se vyznačuje velmi nízkou kazovostí, sukovostí nebo obsahem smůly, což zaručuje zaručený odpočinek bez jakéhokoli nepříjemného zápachu. Hlavními komponentami infrasauny CONSTANCE PLUS pro dva lidi jsou samozřejmě karbonové zářiče o napětí 230 V o příkonu 1820 W. Navíc obsahuje podlahový zářič 80 W.

 

více >
   

Infrasauny Swiss

Infrasauna Swiss

Infrasauna SWISS od firmy HANSCRAFT pro dvě až tři osoby je vyrobena ze dřeva kanadského jedlovce. Má tedy přírodní vzhled a velmi elegantní design. SWISS infrasauny mají boční vstup, což umožňuje umístění karbonových topidel nejen u chodidel, zad a boků, ale i z přední strany, což je ohromná výhoda. Teplo se k Vám tedy dostane přímo ze všech čtyř stran. Použité dřevo na infrasaunu patří k nejkvalitnějším a nejvhodnějším k saunování. Materiálu dřeva infrasauny SWISS se také říká Hemlock – kanadská jedle, a ten se vyznačuje velmi nízkou kazovostí, sukovostí nebo obsahem smůly, což zaručuje zaručený odpočinek bez jakéhokoli nepříjemného zápachu. Hlavními komponentami infrasauny SWISS pro dva až tři lidi jsou samozřejmě karbonové zářiče o napětí 230V o příkonu 2180 W.

 

více >
   

Infrasauny Swiss Cedr

Infrasauna Swiss Cedr

Infrasauna SWISS CEDR od firmy HANSCRAFT pro dvě až tři osoby je vyrobena ze dřeva kanadského cedru. Má tedy přírodní vzhled a velmi elegantní design. SWISS infrasauny mají boční vstup, což umožňuje umístění karbonových topidel nejen u chodidel, zad a boků, ale i z přední strany, což je ohromná výhoda. Teplo se k Vám tedy dostane přímo ze všech čtyř stran. Použité dřevo na infrasaunu patří k nejkvalitnějším a nejvhodnějším k saunování.

Exteriér i interiér infrasauny SWISS CEDR jak již sám název napovídá, je kanadský cedr, který Vám provoní byt svou specifickou vůní. Výhodou kanadského cedru je unikátní stabilita, co se týká rozpínavosti, je přirozeně rezistentní na vlhkost a odolný proti hnilobě. Další výhodou je minimální údržba (nemusí se olejovat). 

Hlavními komponentami infrasauny SWISS CEDR pro dva lidi jsou samozřejmě karbonové zářiče o napětí 230V o příkonu 2260 W. Navíc obsahuje i podlahový zářič 80 W.

 

více >
   

Infrasauny Sydney Cedr

Infrasauna Sydney Cedr

Infrasauna SYDNEY CEDR od firmy HANSCRAFT pro dvě osoby je vyrobena ze dřeva kanadského cedru. Má moderní a přitom velmi elegantní design. Čelní stěna infrasauny SYDNEY CEDR je vytvořena velmi efektně. Má elegantní přitom moderní vzhled a poskytuje dostatek prostoru a opticky infrasaunu zvětšují.

Použité dřevo na infrasaunu patří k nejkvalitnějším a nejvhodnějším k saunování.Exteriér i interiér infrasauny SYDNEY CEDR jak již sám název napovídá, je kanadský cedr, který Vám provoní byt svou specifickou vůní. Výhodou kanadského cedru je unikátní stabilita, co se týká rozpínavosti, je přirozeně rezistentní na vlhkost a odolný proti hnilobě. Další výhodou je minimální údržba (nemusí se olejovat).

Hlavními komponentami infrasauny SYDNEY CEDR pro dva lidi jsou samozřejmě karbonové zářiče o napětí 230V o příkonu 1820 W. Navíc obsahuje i podlahový zářič 80 W.

 

 

více >