Lamelové zakrytí bazénů

Lamelové zakrytí bazénu je komfortní automatický systém, který zajistí 100% bezpečnost proti pádu osob a zvířat. Principem jsou vodotěsné samonosné lamely, které bez vodících lan, lišt apod. plavou na hladině bazénu. Unikátním spojením  je vytvořena plovoucí roleta dokonale zakrývající vodní plochu bazénu.

Roletové zakrytí pro bazény  zaručuje bezpečnost dětí i domácích zvířat, udržuje stálou teplotu vody po celou sezonu, chrání bazén proti vlivům špatného počasí, výrazným způsobem snižuje náklady na vytápění bazénu. Úspory energie na provoz bazénu dosahují až 80% oproti nezakrytému. Bazénová roleta  redukuje spotřebu chemických přípravků do bazénu.

Roletové zakrytí je estetickou alternativou k zastřešení bazénů. Bazénové roletové zakrytí  je vhodné pro bazény všech typů.

Bezpečnost

Lamely společnosti Hydra-Systeme zaručují jedinečný bezpečnostní výkon a vysokou kvalitu. Dodávané lamelové zakrytí je certifikováno dle normy NF P90–308. Tato norma dává za povinnost provozovatelům bazénů zabezpečit je proti utonutí dětí do 5 let.

Výhody lamelového zakrytí

Zastřešení bazénu slouží zejména k těmto účelům

  • Elegantní vzhled nenarušující okolí bazénu.
  • Ochrana Vašich dětí a zvířat proti utonutí.
  • Lamelové zakrytí u venkovních bazénů prodlužuje délku koupací sezóny jak na jaře tak na podzim.
  • Úspory na bazénovou chemii - lamelové zakrytí bazénu brání fotosyntéze, která je příčinou vzniku řas.
  • Úspora energie v důsledku zabránění odchodu tepla z vody díky výborným izolačním vlastnostem.
  • Úspora energie díky maximálnímu využití solární energie pro ohřev vody v bazénu.
  • U lamelového zakrytí s fotovoltaickým solárním panelem lze napájet jeho pohon bez přívodu energie.
  • U vnitřních bazénů ve velké míře redukuje odpařování vody, tj. snižuje náklady na odvlhčování vnitřních bazénových prostor.
  • Snadná údržba lamel nejlépe tlakovým čističem.

Typy lamelového zakrytí


SOFA

ODYSSÉE


ZITA


EKLIPS


SOLEIO


IMMEO

Plachtové zakrytí lamel

Plachtové zakrytí lamel usnadňuje zazimování a následnou jarní údržbu bazénu. Velmi snadno se instaluje a umožňuje zakrýt bazén včetně schodů. Při zazimování se lamela standardně nechává rozvinutá na hladině. Chrání před UV zářením a odděluje lamely a bazénovou vodu od nečistot.

Životnost lamelového zakrytí se zvyšuje používáním zimní plachty.