Rekonstrukce bazénů

Možná i u Vás stojí nevyužívaný bazén, který Vám dříve dobře sloužil. Dnes je narušená povrchová vrstva, zanáší se nebo se z něj ztrácí voda. Betonový bazén je potřeba každoročně ošetřovat nátěrem, aby nezačal praskat. Potom je čas na nový bazén nebo rekonstrukci bazénu.

Pokud Vám současné rozměry bazénu (hloubka, tvar i délka) vyhovují, je vhodnější bazén rekonstruovat. Nabízíme Vám snadné a rychlé řešení opravy bazénu bez nutnosti kopání a bourání. Stačí bazén vyvložkovat "těžkou" fólií a máte na desítky let po problému. Toto řešení je navíc několikanásobně levnější než vybudování nového bazénu.

Vyvložkování bazénu "těžkou" bazénovou fólií

Pro opravu většiny typů bazénů obvykle používáme tzv. těžkou fólii (Cefil, AlkorPlan). Tato fólie je vysoce variabilní a je tedy možno touto metodou vyvložkovat téměř jakýkoli typ bazénu:

  • betonové bazény
  • dlaždičkové bazény
  • plastové bazény
  • laminátové bazény
  • plechové bazény
  • další bazény zabudované v zemi s pevnými stěnami

Využíváme mimořádně pevnou fólii, jejíž životnost je více než 20 let, takže si koupání v novém pořádně užijete. Jde o tkaninou vyztuženou fólii, u které nedochází k hnilobě a zvětrávání. Je extrémně oděruvzdorná, antibakteriální ošetření zamezuje usazování bakterií a plísní, homogenní povrch zase usazování nečistot. Navíc umožňuje rychlou montáž s minimálními výdaji. Můžete zvolit z mnoha barevných vzorů fólie, navíc si můžete pořídit i protiskluzovou variantu (vhodné zejména pro vstup do bazénu - schody).

Barvy fólií

Barevné provedení fólií lze volit z těchto vzorníků:

AlkorPlan Standard

Vzorník AlkorPlan Standard

Vzorník Cefil

Vzorník Cefil

Pozor, barvy se mohou ve skutečnosti mírně lišit od zde uvedených. Důvodem je nastavení barev vašeho monitoru.

Rekonstrukce a opravy bazénové technologie

Součástí rekonstrukce obvykle bývá i oprava či výměna bazénové technologie (filtrace, ohřev, osvětlení, skimmery, protiproudy ... apod.). Současně můžeme přidat i nové technické "vychytávky", které Vám zajistí odpovídající komfort při koupání.

Jak to nikdy nebudeme dělat

Kvalitní prací a použitím kvalitního materiálu lze dosáhnout výrazně vyšší životnosti bazénu. Bohužel se při řešení oprav bazénu setkáváme s nekvalitně odvedenou prací, která jde často ruku v ruce s použitím nekvalitních výrobků a materiálu. Nižší náklady na pořízení bazénu pak mohou několikanásobně vzrůst při jeho nutné údržbě nebo nutné předčasné rekonstrukci.

Níže jsme pro Vás připravili několik fotografií toho, jak kvalitně odvedená práce rozhodně nemá vypadat.

Rekonstrukce laminátových bazénů

Laminátové bazény jsou již předvyrobené, vyrábějí se prosycováním (barvením) skleněné tkaniny nebo skleněné rohože polyesterovou pryskyřicí v několika po sobě jdoucích vrstvách. Bohužel vzhledem k náročnosti výroby, zejména podmínek výroby, mohou mít laminátové bazény různou kvalitu. U některých laminátových bazénů dochází již po jednom roce (u jiných později) k tzv. "osmóze gelu / gelcoautu", což se projevuje  tím, že se na vnitřní hladké lesklé straně laminátového bazénu se začnou dělat malé i velké boule, které časem praskají, a následně tak může dojít až k odlupování celé této vrstvy.

více >
 

Rekonstrukce plastových bazénů

Plastové bazény byly dříve velmi oblíbené pro jednoduchost a poměrně nízkou cenu. Byly vyráběny z polypropylenových desek a návinů. Tento materiál má celkem velkou tepelnou roztažnost, dochází v něm k velkému pnutí a to může způsobovat mnohé problémy - vyboulení a zkroucení stěn a dna bazénu nebo popraskání povrchu bazénu.

plast_01   plat_02

více >
 

Rekonstrukce plechových bazénů

Bazény z "vítkovických plechů" byly dříve velmi oblíbené. Po letech používání však u nich, stejně jako u ostatních typů bazénů, vyvstávají problémy, které zvyšují náklady na údržbu bazénu nebo dokonce brání jeho používání. Mezi nejobvyklejší problémy u tohoto typu bazénů je popraskaný smalt a koroze, což má v konečném důsledku za následek, že bazén prostě teče. U dalších bazénů ze silných plechů je třeba zase neustále přetírat loupající se barvu. Zachráníme Váš oblíbený ale nefunkční plechový bazén a na dalších mnoho let zajistíme jeho bezproblémový provoz a kvalitní koupání.

více >
   

Rekonstrukce betonových a dlaždičkových bazénů

Starší betonový bazén je obvykle nutné ošetřovat nátěry tak, aby Vám nezačal praskat. Barva se  však neustále loupe, takže abyste zabránili praskání skeletu, musíte nátěry provádět každoročně. U obkládaných "mozaikových" bazénů se zase objevuje vzlínající koroze uvnitř bazénu, zejména pak kolem světel a technologií. Korozi obvykle nejde efektivně zamezit, spáry mezi dlaždičkami se stále více zanáší, prasklé a odloupnuté dlaždičky nelze snadno nahradit. Takže bazén, který byl původně Vaší chloubou, nemáte ani chuť používat. Realizujeme opravy starších betonových i dlaždičkových bazénů a na dalších mnoho let tak zajistíme jejich bezproblémový provoz a Vám tak požitek z koupání.

kachlicky_01       kachlicky_02

více >